O nás

 Jako jediný český zástupce v celosvětové alianci Face equality international, chystáme  již několikátý rok kampaň:
Mezinárodní týden rovnocennosti tváří, která se uskuteční v květnu. 

 

Kampaň bude šířena především po sociálních sítích(fb, Instagram – rovnost tváří), dále prostřednictvím stránek www.rovnosttvari.cz, které budou zároveň rozcestníkem se zapojenými organizacemi/spolky. Na výše uvedených webových stránkách najdete také informace o FEI Weeku, alianci FEI, fotogalerii z akcí v předešlých letech, spot Víc srdcem, než očima, a tiskovými zprávami pro média.

 

Video „Víc srdcem než očima“ ukazuje, že i v 21. století lidé s odlišným vzhledem čelí předsudkům.
Průzkumy a zkušenosti potvrzují, že mají menší šance v zaměstnání a musí čelit výzvám i při vzdělávání.

 

Na aktivitách vázaných k FEI Weeku spolupracujeme se spolkem Ichtyóza, Debra, Kongenevus cz-sk, Popálky o.p.s., Av minority.

Ke kampani se může připojit kdokoliv, koho se týká tato problematika. Tzn. trpí onemocněním, které ovlivňuje vzhled: velká znaménka, pigmentové skvrny, ekzémy, lupénka, kraniofacialní diagnozy, popáleniny, jiná onemocnění kůže. Síla kampaně je jednak v tom, že běží v dalších cca 18 – 20 státech světa (Taiwan, Jihoafrická republika, Stř. Amerika, Canada, Belgie, Švýcarsko, V.Británie…), ale také v tom,
že se zapojí více spolků/organizací i v ČR.

I pomoc sdílením je pro nás skvělá.

 

Zapojit se tedy můžete sdílením, přímou účastí (např. fyzická účast na některém z plánovaných pikniků), předáním nápadu dál mezi Vaše známé, …

Vítáme ale i každého, koho tato kampaň zaujala, protože šířit osvětu v rovnosti tváří můžeme všichni i bez jakékoliv diagnózy!

 

Za jakékoliv další nápady, koho oslovit, zapojit…, budeme velmi rádi.  

Oslovila Vás myšlenka iniciativy?

Zapojte se spolu s námi.