Zpětné vazby na aktivity pro pedagogy

Protože se snažíme cílit na osvětu veřejnosti, tvoříme aktivity pro pedagogy ,které mohou využít pro různě staré děti/studenty.
 
Jsme moc rádi, že už máme také nějaké zpětné vazby od pedagogů, kteří je vyzkoušeli.
 
Jednou z nich je zpětná vazba že školky v jižních Čechách, a to na aktivitu s fotografiemi lidí s viditelnou odlišností. Není ale od pedagoga který aktivitu vedl, ale od pedagoga, který sledoval průběh aktivity s dětmi. – tzn. pohled „zvenku“:
 
1) Pedagog dvouletých až tříletých dětí:
Děti velmi bedlivě poslouchaly a doptávaly se, proč má člověk na fotografii „auví“, co se mu stalo. Vypadaly, že rozumí, že se jedná o nemoc, kterou dotyčný neovlivní, nebo se s ní již narodil. Povídali jsme si o tom, že i s takovými dětmi si mohou hrát, že to velmi ocení. Přínosné bylo doplnit diskuzi o fotografie reálných osob.
 
2) Pedagog tříletých až pětiletých dětí:
Byla jsem až zaskočena zájmem dětí o prezentované téma, vydržely poslouchat až věku nepřiměřenou dobu, reagovaly na otázky ohledně chování se a i vzhledu. Děkuji za velký přínos v rámci psychosociální složky osobnosti.
 
3) Pedagog pětiletých až sedmiletých dětí:
Děti se ze začátku fotografiím smály, ale velmi záhy pochopily, že jejich reakce není adekvátní. Porozuměly, že lidé s odlišnostmi potřebují naši pomoc, a ne výsměch či dokonce šikanu. Mám velmi dobrý pocit, že toto téma v nich výrazně rezonuje. 
 
Osvěta a otevírání tématu jinakosti má smysl. A my jsme moc rádi, že Vám s tím můžeme pomoci. Vyzkoušeli jste některou z aktivit? Pošlete nám Vaši zpětnou vazbu!
 
Chcete vědět o aktivitách více?
Všechny najdete ne webu: https://www.rovnosttvari.cz/aktivity-pro-pedagogy/ Stačí stáhnout, vytisknout a aplikovat;)